FAQ

Koks šūvio nuotolis?

  • Kai kurie tagerių modeliai gali taikliai šaudyti iki 500 metrų, dauguma bazinių tagerių taikliai šaudo iki 150-200 metrų distancijos.

Kaip registruojami taiklūs šūviai?

  • Taiklius šūvius registruoja elektronika, netekus visų turimų gyvybės taškų ginklas atsijungia be teisėjo įsikišimo.

Kur taikytis?

  • Taikytis reikia į ant galvos dėvimą raištį su davikliais. Šūvio spindulio skersmuo didėja kartu su distancija iki taikinio, ir gali siekti nuo 80cm iki 150cm. Todėl, jei priešininkas nuo Jūsų nutolęs per 100m, užteks taikytis į krutinę, kad būtų užskaitytas tikslus šūvis. Iš pradžių tai atrodo neadekvatu, tačiau žaidėjai greitai pripranta prie šios ypatybės ir pradeda atitinkamai koreguoti savo veiksmus.

Ar girdimas šūvio garsas?

  • Šūvio garsas girdimas 15-20 metrų atstumu. Žaidžiant tamsoje arba prieblandoje papildomai matomi šūvio blyksniai paleisti iš tagerio. Tačiau jei žaidimas vyksta didesnėje erdvėje, kur atstumas tarp žaidėjų 50 metrų ar daugiau – tuomet žaidėjai turi būti pasiruošę atremti atakas iš bet kurios pusės. Dažna situacija, kai žaidėjas gauna tik savo tagerio pranešimą, kad jam „GAME OVER“ – jis dairosi, stebisi, bet taip ir nesupranta kas ir iš kur jį nukovė. Labai panašu į tikrus kovinius veiksmus, kai naudojami ginklai su garso slopintuvais. Tokiose situacijose labai padeda, kad tageriai jaučia netikslius pataikymus ir praneša apie juos skleisdami praskrendančių pro šalį kulkų garsą – tuomet žaidėjas žino, kad pats laikas keisti savo buvimo vietą.

Ar įmanomas sukčiavimas žaidimo metu?

  • Teoriškai apgauti elektroniką įmanoma, tačiau tai daugiau teorinė galimybė, nei praktikoje pasitaikantis reiškinys. Žaidimo statistikos patikrinimas dažnu atveju išsprendžia visus ginčus. Kadangi pataikymus fiksuoja tik ant galvos dėvima juosta su davikliais, pasitaiko atvejų, kad žaidėjai šaudo aklai, galvas paslėpę kaip stručiai – tačiau taip elgiasi tik naujokai, kurie dar nesuvokia, kad jei tave pastebėjo priešininkai, o tu nekeiti pozicijos – tai tu „lavonas“. Be to, toks elgesys tikrai neliks nepastebėtas ir neįvertintas kartu žaidžiančiųjų, ir teisėjo.

Tai saugus žaidimas?

  • Laser Tag infraraudonasis spindulys nesukelia jokio skausmo, tad žaidėjams nereikia jokių apsaugų. Šį žaidimą gali drąsiai žaisti vaikai ir moterys.

Kur žaidžiamas Laser Tag?

  • Žaidžiame gamtoje, miške – mūsų krašte tinkamų lazerių žaidimui vietų yra pakankamai. Vilniečiams pramoginius žaidimus dažniausiai organizuojame Sapieginės miškuose Antakalnyje. Mes esame mobilūs – galime atvykti į jūsų šventę, nesvarbu ar tai bus kaimo turizmo sodyba ar uždara įmonės teritorija. Laser Tag‘ą galima žaisti bet kur, kur yra erdvės aktyviai judėti ir slapstytis. Žaidimo teritorijos nereikia nei aptverti, nei sužymėti, nei dar kaip nors specialiai jos paruošti. Svarbiausia savo išvaizda ir elgesiu negąsdinti niekuo dėtų praeivių.

Ar žaidžiama blogu oru?

  • Vienintelis apribojimas labai stiprus lietus – nors įranga ir atspari drėgmei, tačiau povandeninei žūklei netinkama. Šaltis, sniegas ar karštis neįtakoja įrangos darbo. Žaidimai žiemą yra tokie pat įprasti, kaip ir žaidimai vasara.

Ar tai vieno scenarijaus žaidimas?

  • Laser Tag turi aibę galimų scenarijų, viskas priklauso tik nuo fantazijos. Programuoti galima daugybę parametrų – gyvybių skaičių, šūvio galingumą ir nuotolį, ginklo tipą, po tikslaus pataikymo atimamų gyvybių skaičių, šovinių kiekį pas žaidėją ir apkaboje, apkabos keitimo laiką ir t.t. Ir dar krūva papildomų aksesuarų minos, granatos, artefaktai ir anomalijos, kontroliniai taškai.

Ar žaidžiant Laser Tag juntamas kovų tikroviškumas (atitikimas realioms kovų situacijoms)?

Ar reikalinga speciali apranga žaidimui?

  • Ne. Laser Tag galima žaisti ir su trumpikėmis, ir su džinsais, su marškinėliais arba be jų – kaip tik jums patogiau, ir kaip linksmiau. Kiek išpurvinti bus drabužiai po žaidimo, dažniausiai priklauso ne nuo oro, o nuo žaidėjo kovojimo stiliaus.